SLEVA až 20 %. Do 31.8.2024. Ceny jsou již u produktů.

3. Rozrývací trn

Rozrývací trn Rhinox

Rozrývací trn je speciální příslušenství pro bagry, které se používá k rozbíjení kamenů, skal, různých typů hornin nebo velmi tvrdé půdy.

Rozrývací trn koncentruje veškerou sílu stroje do jednoho malého bodu a ten pak dokáže proniknout i do velmi kompaktních povrchů, které by bylo velmi obtížné prorazit pomocí standardní lžíce či lopaty.

Design rozrývacího trnu je koncipován tak, aby uspěl v nejobtížnějších podmínkách a stal se vaším skutečným pomocníkem při kopání v té nejtvrdší půdě. 

Na co se rozrývací trn používá?

Kromě toho, že se zuby rozrývacího trnu dokáží prokousat velmi tvrdou půdou, jsou také velmi užitečné k vykopávání různých předmětů, které chceme dostat ze země, jako např. kameny, kořeny, stromy zakopané v zemi, staré kabely. Současně lze rozrývací trn výborně využít k rozbíjení zmrzlé půdy.

Tohoto pomocníka je nejlepší využít v případech, kdy je půda příliš tvrdá na to, abyste na ni šli jen pomocí své standardní lžíce a kdy hrozí vysoká pravděpodobnost jejího poškození, v horším případě pak poškození celého stroje.

Nejefektivnější pracovní postup je takový, že na úvod kopání využijete rozrývací trn, jehož pomocí rozbijete všechny tvrdé vrstvy, a poté pokračujete v práci se svou klasickou lžicí.

Jaké jsou výhody používání rozrývacího trnu?

Několik z nich jsme již popsali v textu výše, každopádně zde vám přinášíme ještě krátké shrnutí.

Hlavní výhodou je rychlost, jakou dokážete rozbít tvrdý a nepoddajný terén. Prvotní narušení kamenité, kompaktní, či jílovité půdy před použitím standardní lžíce nebo lopaty zabezpečí ochranu před opotřebením veškerým komponentům vašeho stroje.

Další předností použití rozrývacího trnu je maximálně efektivní koncentrace síly do jediného bodu, čímž narušíte tvrdý povrch přesně v místě, kde potřebujete a nemusíte sílu rozdělovat do více zubů na jiné lžíci.

Velmi často je rozrývací trn k vidění jako výbava dozerů (buldozérů, shrnovačů), jejichž pronájem je však velmi nákladný, a tak pořídit si vlastní rozrývací trn na svůj stroj je investice, která se vám brzy vrátí.

Jak rozrývací trn vyrobit?

Prvním a nejdůležitějším hlediskem při výrobě rozrývacího trnu je dřík - je třeba vzít v úvahu tvar, kvalitu materiálu a jeho pevnost. Protože celá síla stroje směřuje právě do dříku, je důležité, aby byl dostatečně silný a při zarytí do země vydržel extrémní nápor.

Další zásadní část rozrývacího trnu je zub, kterým je osazena jeho špička. My ho vybavujeme naším vysoce kvalitním Rhinox UT s maximální odolností vůči opotřebení. Tento zub je samozřejmě vyměnitelný.

Více než třicet let zkušeností z výroby příslušenství pro bagry dává společnosti Rhinox ideální data pro výpočet správných parametrů a následné sestrojení velmi kvalitních rozrývacích trnů.

Kde můžu koupit rozrývací trn?

Pokud uvažujete o koupi rozrývacího trnu, projděte si naši nabídku a některý z nich vyzkoušejte! Dodáváme rozrývací trny pro mnoho značek stavebních strojů.

Znáte jiné názvy pro rozrývací trn?

  • Rozrývací hák
  • Zemní trn
  • Zemní hák
  • Rozrývací dráp
  • Zemní dráp